Galeria F10

 

Marcin Jan Gorazdowski - ,,Ich Portret"

Wystawa fotografii

Absolwent warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW-AR), dziennikarz, fotografik. Od wielu lat zajmuje się kształtowaniem w społeczeństwie prawidłowych relacji „człowiek-zwierzę”, współpracując z radiem, telewizją oraz wieloma tytułami prasowymi. Autor kilkunastu książek poświęconych hodowli zwierząt.

Członek FRP (Fotoklub Rzeczypospolitej), ZPFP (Związek Polskich Fotografów Przyrody) oraz DWPA (Dog World Press Assotiation).

 

„ICH PORTRET...” to próba w niespełna trzydziestu fotogramach ukazania portretu zwierzęcego. Prezentowane gatunki to „zwierzęta domowe” w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu. Oznacza to, że obejrzeć można zarówno tak „oczywiste” jak psy czy koty jak i te hodowane jedynie przez bardzo wyspecjalizowane grupy amatorów np. węże czy skorpiony.

Autor świadomie przedstawił zarówno zdjęcia ukazujące zwierzęta bardzo mimiczne i ekspresyjne jak i takie, których fizjonomia jest niezmienna lecz równocześnie poruszająca naszą wyobraźnię skojarzeniami które ich widok powstają.

Fundacja "Fotografia dla Przyszłości" | e-mail: fundfoto@poczta.onet.pl | Warszawa ul. Noakowskiego 10 m 54